Автослюсар - це робітник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного обладнання та приладів, управляє автотранспортними засобами.
На сьогоднішній день величезна кількість автомобілів буквально заполонило вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг перебувати в справному стані, необхідна спеціальна служба по діагностиці несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі, як правило, тільки чоловіки. У завдання автослюсаря входить, насамперед, виявлення несправності в автомобілі, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження механізмів автомобіля.
У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникала необхідність у фахівцях, які б могли стежити за справним станом автомобіля, а також вміти усувати неполадки. У другій половині XX століття постійне зростання числа автомобілів і ускладнення механізмів неминуче призвели до необхідності створення такої професії, як автослюсар. Це фахівець широкого профілю, яка досконало повинен розбиратися в технічному пристрої будь-якого механізму автомобіля.
Від роботи автослюсаря залежить надійна робота Вашої машини. Автослюсар повинен проводити контроль технічного стану автомобіля і при необхідності проводити своєчасний ремонт авто. Також до обов'язків автослюсаря входить проведення сезонного обслуговування автомобілів та їх шиномонтаж. При установці запасних частин автомобіля, автослюсар несе відповідальність за їх правильну установку, тому що від цього залежить Ваша безпека та безпека Ваших близьких.
Професія автослюсаря передбачає певну відповідальність, яка покладається на нього за невиконання обов'язків. Відповідальність також передбачається за серйозні порушення дисципліни, як виробничої, так і трудової. При виконанні ремонту автомобіля, автослюсар повинен обов'язково дотримуватися правила, які стосуються техніки безпеки, і дотримуватися певних інструкцій.
29 листопада в ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти» урочисто було відкрито Навчально-практичний центр «Технічного обслуговування та ремонту колісних транспортних засобів». У центрі з технічного обслуговування та ремонту колісних транспортних засобів будуть набувати практичних навичок учні, які освоюють професію слюсара. Тут збудовали нову станцію технічного обслуговування. Вона оснащена сучасним обладнанням фірми «BOSCH», яке придбали в рамках європейського проєкту «Покращення підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону».
З нагоди відкриття в навчальний заклад завітали заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський, заступниця голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман, представники управління освіти і науки облдержадміністрації, роботодавці міста і району, керівники закладів професійно-технічної освіти.
Відкриття центру в нашому навчальному закладі дає змогу підготувати конкурентоздатного і кваліфікованого робітника, який буде затребуваним зі своїми вміннями та навичками, які він отримає в період навчання у Ковельському ЦПТО.
На базі нашого навчально-практичного центру учні будуть здобувати навички для виконання різних видів операцій з діагностування, ремонту та технічного обслуговування автомобілів використовуючи для цього нове та сучасне обладнання та інструмент. Під час відкриття навчально-практичного центру усі відвідувачі мали можливість спостерігати, як наші учні здобувають свої професійні навики роботи із сучасним обладнанням фірми BOSCH поетапно їх виконуючи – шиномонтаж та балансування автомобільного колеса на сучасному обладнанні, діагностування сучасного автомобіля за допомогою комп’ютерного сканера, 3-Д регулювання розвалу і сходження коліс за допомогою комп’ютерних датчиків та комп’ютера, ТО і ремонт автомобіля із використанням автомобільного підйомника а також регулювання світла фар автомобіля.
Навчання учнів на сучасному обладнанні, та ще в новій майстерні нашого навчального центру дає змогу сформувати у них звичку до правильної організації свого робочого місця, при цьому дотримуючись норм технологічного процесу та прийомів безпечного виконанням робіт.
Тому відкриття навчально-практичного центу – це насамперед підвищення інтересу учня у здобутті знань по своїй професії для подальшого їх вдосконалення і саморозвитку вже у процесі роботи на підприємстві.
25 лютого по 01 березня 2019року майстром в/н Цимбал О.С. пройшов стажування за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» на базі навчально-практичного центру Квасилівського професійного ліцею за програмою 5-го розряду.
Програма передбачала діагностику стану циліндро-поршневої групи двигуна, діагностування електронних систем керування автомобіля мультимарочним тестером BOSCH KTS – 570, діагностування форсунок інжекторних систем живлення на стенді (промивання та ультразвукова очистка форсунок),а також регулювання світла фар автомобіля за допомогою прилада фірми BOSCH та проведення регулювання кутів розвалу та сходження коліс автомобіля.
27 травня 2019 майстер в/н Лисюк В.О. разом із своїми учнями брав участь в обласному конкурсі фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» у Технічному коледжі Луцького НТУ. Було проведено 2 тури змагань.
І теоретичний тур проводився електронним тестуванням учасників, по 50 тестових запитань, в яких були включені питання із спеціальних предметів: слюсарна справа, спецтехнологія, ТО і ремонт машин, читання креслень, охорона праці. кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал. на тестуванні учень Пильчук Олег отримав 41 бал, Мартинюк Олександр – 38 балів.
ІІ практичний тур передбачав виконання практичних завдань. на виконання кожного завдання відводилося 40 хвилин. Це такі завдання як: заміна гальмівних колодок передньої осі; перевірка глибини протектора та поклейка латки на пошкоджену шину; підключення фар через реле за поданою схемою; перевірка встановлення фар та регулювання їх кута нахилу; заміна поршневих кілець; перевірка компресії в циліндрах двигуна автомобіля.
В результаті після виконання всіх завдань наші учні в підсумку отримали 258 балів з 300 можливих і здобули І місце.
26 вересня 2019 року наші майстри в/н Корнят М.М. та Цимбал О.С. взяли участь в навчально-практичному семінарі «Використання навчальних модулів платформи «Prodiags» у формуванні професійних компетентностей слюсара з ремонту колісних транспортних засобів (діагностика дизельних двигунів) ». У даному семінарі узяли участь майстри виробничого навчання із інших навчальних закладів з різних областей України. Перед учасниками даного заходу виступав Вірго Тіітсу – він є одним із засновником платформи «Prodiags» . Поділився досвідом навчання з використання навчального середовища та відмітив ряд його суттєвих переваг використання в навчальному процесі: користувач не прив’язаний до місця та часу – головне наявність гаджету який має змогу підключитися до мережі інтернету, платформа «Prodiags» постійно оновлюється та вдосконалюється, що забезпечує високий рівень донесення знань по професії, по закінченню модулів виконують тестові завдання та отримують сертифікат Європейського зразка.
02 жовтня 2019 року майстер в/н Лисюк В.О. випустив групу № 58-з, які були направлені Центром зайнятості на термін навчання 6 місяців та отримали посвідчення спеціаліста за спеціальністю "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів".