КЦПТО

euroclub
"Історія ДНЗ "Ковельського ЦПТО""

Кожного року 12 грудня для працівників закладу особливий день, коли згадують про минуле, думають про сьогодення і мріють про майбутнє. В далекому 1967 році 12 грудня розпочалася життєва дорога лідера професійно-технічної освіти Волині.

В різні періоди колектив очолювали різні за керівники, які своєю працею, наполегливістю і вірою в успіх сприяли розвитку закладу. Без їхньої віри в майбутнє, наповненою променистим світлом, без віри в свою справу, училище не досягло б тих вершин, до яких прагнуло. Стіни навчального закладу пам'ятають голоси попередніх директорів і тверду ходу їх адміністративної команди. Першим директором був Мисік Олег Павлович (1967-1971), його справу продовжили Попов Борис Віталійович (1971-1975), Шабанов Михайло Миколайович (1975-1981), Пужицький Мирослав Борисович (1981-1985). В період перебудови і буремні 90 колектив очолював Грушка Георгій Михайлович (1985-1997) який передав естафету Сахарчуку Віталію Панасовичу (1997-2011).

Сьогодні колектив працює, розвивається під керівництвом Антонюка Сергія Миколайовича (з 2011 року). Педагогічна родина дбайливо зберігає та примножує традиції. Повертались та й повертаються в стіни закладу найкращі вихованці ліцею, які отримали педагогічну та інженерну освіту і сьогодні успішно працюють пліч-о-пліч зі своїми наставниками, присвячують свої знання, талант і життя вихованню молодого покоління серед них Темрук Валетнина Марківна, Кузуб Богдан Анатолійович, Дятел Вячеслав Вікторович, Козакевич Борис Євгенович, Клімук Юрій Васильович, Ковальчук Оксана Дмитрівна, Павляшик Микола Іванович, Антощук Олена Петрівна, Фугіль Юрій Євгенович. Також в складі колективу є випускники різних професійно-технічних закладів не лише Волині, але й з різних куточків України. Є в кого переймати досвід педагогам адже працюють в ліцеї відмінники педагогічної освіти, викладачі-методисти, старші викладачі, викладачі вищої категорії, майстри ІІ та І категорії, заслужений педагогічний працівник України.

Покращується матеріальна база, створюються і підтримуються комфортні умови в начальних приміщеннях, гуртожитку завдяки злагодженій роботі працівників господарської частини.

Навчальний заклад постійно враховує потреби ринку праці міста, області здійснює навчання за робітничими професіями в інтегрованому форматі так щоб випускники володіли навиками не лише однієї професії а мали більше можливостей реалізуватися в сучасному економічному просторі.

Мета педагогічного колективу навчального закладу – це формування конкурентоспроможної особистості з постійною потребою самореалізації та самовдосконалення, з гуманістичним світосприйняттям і почуттям відповідальності за долю України, її народу і всього людства.

Основні завдання ліцею є створення освітнього середовища, що сприятиме:

  • максимальному розкриттю й реалізації індивідуальності учнів, закладених природою здібностей і талантів;
  • формуванню професійних здібностей, навиків,знань;
  • формуванню національної самосвідомості;
  • удосконаленню духовного світу кожного учня.

Сьогодні активно оновлюється матеріально-технічна база ліцею, інтенсивно впроваджуються інноваційні технології, на належному рівні ведеться науково-дослідна та виховна робота. Колектив працює творчо, з ентузіазмом.

Педагоги віддані своїй професії, захоплені улюбленою справою, талановиті. Багато працюють над якісною реалізацією інновацій. Вміло комбінують відомі системи навчання, адаптуючи їх для сучасного учня Кожен педагог має дар, не просто зацікавити предметом, але і добитися високих результатів у всіх справах. Майстри виробничого навчання докладають багато сил на підвищення методичної майстерності, освоюючи інноваційні технології через мережу навчальних семінарів, методичних практикумів, беручи участь у численних конкурсах і фестивалях.