КЦПТО

euroclub
НПЦ технологій обробки металів

Токар - робітник, фахівець з токарної справи. Токар - чарівник, який здатний зі шматка металу зробити деталь найхимернішої форми. Токар керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Залежно від операцій токар може працювати на різних верстатах і обточувати за допомогою різців на заготовці, що обертається, циліндричні, конічні і фасонні поверхні, розсвердлювати і розточувати отвори, щоб надати деталі необхідну форму. Кваліфікованих спеціалістів, які опанували всі види токарних робіт, називають токарями-універсалами.

Жоден механізм (у автомобілі, годиннику або комп'ютері) не обходиться без деталей, виготовлених на токарному верстаті. З кожним роком зростає складність обробки деталі, тому сучасний висококваліфікований токар мусить мати глибокі технічні знання, постійно вдосконалювати свою майстерність. Для машинобудівних компаній, що випускають унікальне технологічне устаткування і машини, якість продукції в значній мірі визначається якістю механічної обробки деталей і вузлів.

Крім того, вартість окремих деталей у такому устаткуванні може досягати десятків, а іноді сотень тисяч доларів, і помилка робітника, що обробляє таку деталь, може призвести до істотних збитків підприємства. Це обумовлено високою “інтелектуальною” насиченістю продукції, що виробляється, зростанням потреби у Фото збільшенні частки розумової праці порівняно з часткою фізичної праці у процесі виробництва, а також наявними науковими досягненнями вітчизняного машинобудування та ростом попиту на продукцію машинобудівних підприємств України.

В умовах жорсткої конкуренції на ринку унікальної машинобудівної продукції різко зростають вимоги до рівня трудового потенціалу робітників, зайнятих механічною обробкою Фото – верстатників. Майстри та викладачі роблять все для того, щоб працювати в просторі стратегічних інтересів учнів, в період нового етапу розвитку системи профтехосвіти. Розробили фільми про професію токар:

14-16.03.2017 року на базі Рівненського професійного ліцею в рамках проекту ЄС «Покращення підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» Фото пройшов семінар для викладачів спецдисциплін і майстрів виробничого навчання з професій «Верстатник широкого профілю, «Токар» навчальних закладів Волинської та Рівненської областей. Серед учасників були наші педагоги Темрук В.М.та Дятел В.В.

Семінар пройшов в творчій дружній атмосфері. Учасники семінару обговорили стан Фото працевлаштування випускників з цих професій, а також проект ДС ПТО з даних професій на модульно-компетентнісній основі. Для учасників семінару  був проведений майстер-клас з професійної майстерності.

На завершення семінару всі учасники отримали сертифікати.

ФотоЗ 18 по 22 березня в рамках проекту «Партнерство в сфері професійно-технічної освіти в Україні»  відбулась ділова поїздка до Німеччини з метою вивчення досвіду у сфері професійно-технічної освіти.  В ході зустрічей Вакулюк Петро Петрович ознайомився з матеріально-технічним та навчально-методичним забезпеченням професії верстатник широкого профілю.

Великий інтерес в майстра в/н викликали робочі місця навчальних центрів, де здійснюється підготовка учнів, та система відпрацювання навиків трудових прийомів на цих робочих місцях. Також Петро Петрович отримав досить обширні знання в області застосування гідравліки та пневматики в металорізальних верстатах. На завершення семінару отримав сертифікат.

30 листопада 2018 року на базі ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти» за участю голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка відкрили Навчально-практичний центр технологій обрибки металів.

Кошти на відкриття такого центру отримали з державного бюджету у розмірі два з половиною мільйони гривень. Закупили нове обладнання австрійського виробництва: 6 токарних верстатів, 2 універсально-фрезерних, 1 радіально-свердлильний, 1 заточний верстат, 1 плоскошліфувальний, 2 інтерактивні дошки, стрічкову пилку для відрізання заготовок металу, ріжучий та вимірювальний інструмент.Фото

Також за кошти спеціального фонду навчального закладу проведено заміну вікон в майстерні, модернізовано електромережу та освітлення, здійснено опоряджувальні роботи. В НПЦ технологій обробки металів можна буде пройти навчання та перепідготовку, підвищення кваліфікації з професій «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник.»