КЦПТО

euroclub
Зображення недоступне

Народознавча спадщина Василя Скуратівського Виставка-ювілей


#місячникшкільнихбібліотек2024

«...Я щасливий, що прилучився до вічного джерела духовності...»

Василь Скуратівський

25 жовтня - 85 років від дня народження Василя Скуратівського (1939-2005). Василь Тимофійович - український народознавець, журналіст, письменник, етнограф, фольклорист, видавець.

Щасливе поєднання в особі Скуратівського таланту художника слова та вченого-етнографа дало можливість привернути увагу громадськості до сучасної обрядовості. Василь Скуратівський заснував часопис «Берегиня», де він друкує багато своїх матеріалів, а також залучає до друку багатьох талановитих дослідників, як досвідчених так і молодих. Заслугою письменника і вченого є те, що він своїми публікаціями сприяв введенню в шкільні програми курсу народознавства. Найважливішими його досягненнями в українському народознавстві є окремі видання. Серед них особливе місце у творчій біографії автора посідає «Берегиня» (1987). Книга стала справжнім тріумфом письменника-фольклориста, здобула величезну популярність. Завдяки цій книзі українець відкрив себе. Ця книга - розповідь про український народний побут, звичаї, що складалися, випробовувались на міцність протягом багатьох століть.

Продовженням творів «Берегиня» та «Посвіт» є книга «Місяцелік» (1993). Автор зібрав матеріал про походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я і приказки, зразки завбачень погоди, народні і релігійні свята з поширеним їх датуванням, а також розвідки про найцікавіші обряди. Потім з’явились «Дідух» (1995), книга оповідей-досліджень про 100 найосновніших свят народу - «Святвечір» (1994) у двох томах, «Русалії» (1996), «Кухоль меду» (1999).

До 85-річчя від дня народження Василя Скуратівського в бібліотеці підготовлено виставку-ювілей «Народознавча спадщина Василя Скуратівського».

Дата: 24.10.2024

Автор: Завідувач бібліотеки Людмила Рихлюк