Літературні читання творів Тараса Шевченка
«Він був сином мужика —
і став володарем в царстві Духа.
Він був кріпаком — і став велетнем
у царстві людської культури.»
І. Франко
Сьогодні, 9 березня, минає 209 років з Дня народження видатного українського митця Тараса Шевченка, який є символом боротьби за свободу і протистояння російській експансії.
«Шевченко прийшов у свою націю як посланець Божий,» - пише Богдан Стебельський, канадець українського походження. « Хто щиро вслухається в його слово, той відчує в тому слові його місію, для якої приніс себе в жертву. Шевченко прийшов до своїх сучасників, що були в найбільшому приниженні поневоленої нації, визволення якої уважав найважливішою справою своєю, свого народу і самого Бога, бо він не лише Творець людини і народів, а й керманич їх долі, їх призначення».
Потужні слова Тараса – це як світло його поетичних думок, які звучали на захист поневоленого Кавказу і спаленого на вогні чеського національного героя Яна Гуса, ними надихалися творці української революції 1917-1920 років, їх брали з собою на передову борці з нацизмом у роки останньої світової війни, а у цілому силу їх нагадав майже сьогодні нам, українцям, і всьому світові герой-патріот київського Євромайдану, вірменин Сергій Нігоян, який цитував там такі до болю знайомі слова «Борітеся — поборете!...», ніби хотів нам ними сказати, що ми маємо боротися за своє майбутнє будь-якою ціною, адже ми – це Україна.
В кімнаті відпочинку гуртожитку центру пройшли літературні читання творів Тараса Шевченка. Після прочитання поезій Світлана Хомич висловила думку, що вірші Шевченка наповнені реалістичністю, буквально в кожному рядку і кожному слові ми бачимо те, що відбувається зараз з нами, що відбувається з нашою країною.
Сьогодні, коли ми живемо в самостійній державі,повинні пам'ятати заповіт Кобзаря, який є актуальним і нині: єднатися в одну велику сім?ю, ім'я якій – українська нація
Дата: 09.03.2023
Автор: Л. Никитюк
В. Рощук