Менеджмент складних ситуацій: суїцидальна поведінка
«Самогубство – це благання про допомогу, яку ніхто не почув…»
Р. Алєєв
Підлітковий вік характеризується сильними переживаннями та підвищеним ризиком суїцидальності. Це пов’язано з нестабільністю самооцінки, невмінням долати життєві труднощі, витримувати стрес і напругу, високою навіюваністю тощо. Більш того, останнім часом ще одним фактором ризику стало розповсюдження Інтернету та поширення онлайн-взаємодії. Вплив стресу війни може стати додатковим фактором, що порушує інстинкт самозбереження та становить пряму загрозу життю та підвищує ризик суїцидальної поведінки підлітків.
22 лютого 2023 року відбулося засідання методичної комісії класних керівників, вихователів та керівників гуртків у формі психолого-педагогічного семінару на тему: «Менеджмент складних ситуацій: суїцидальна поведінка». Під час засідання члени методичної комісії разом з соціальним педагогом Юлією Вавренчук розглянули цю важливу та тривожну тему, визначили причини виникнення суїцидальної поведінки, способи її профілактики, кроки допомоги особам, які вирішили вчинити самогубство, а також провели вправи: «Капкан чи замкнене коло», «Синя пташка», «Мотузочки».
Будьте пильними до своїх близьких, не пройдіть повз, якщо бачите, що людина опинилася в біді. У найкритичніший момент схопити за руку, підібрати потрібні слова чи просто опинитися поруч з тим, хто цієї миті зневірився і не може знайти вихід із ситуації — це важливо. Важливо почути, зрозуміти й допомогти. Доброзичливість людей один до одного може запобігти самогубству.
Дата: 22.02.2023
Автор: голова методичної комісії Віра Харатін