Ковельський професійний ліцей

euroclub
Практичний психолог

За мирний Світ під Крутами стояла країна молода


Крути – наша гордість і слава,

Там соколи юні у вічність пішли.

На клич молодої держави,

Піднялися вірні сини.

З нагоди Дня пам'яті Героїв Крут в бібліотеці центру відбувся виховний захід « За мирний світ під Крутами стояла країна молода». Захід був організований класним керівником гр. №14 Наталією Антонюк, учнями даної групи, завідуючою бібліотекою Надією Дятел, учасниками художньої самодіяльності ( керівники: Сергій Кіпень, Ольга Веремчук).

Ведучі виховного заходу Богдан Горбач і Богдан Колб розповіли присутнім про трагічні події, які відбулися 29 січня 1918 року біля станції Крути. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках, бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.

Про подвиг юних студентів Сергій Карпук, Богдан Омельчук,Денис Денисюк, Дмитро Азаров, Едуард Гінайло, Віталій Місюренко декламували вірші. У виконанні Віктора Мороза (гр.№32) прозвучали пісні: «Повстанська», « Лента за лентою».

Андрій Пилипчук і Дмитро Сачук зіграли сценку “ … І зустрілись в Едемськім саду дві душі…».

Присутні переглянули відео « Недооцінений урок історії. Герої Крут»

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих під Крутами.

В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невелика. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації. Пам'ять про юних Героїв, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.

Вічна слава Героям Крут!

Дата: 29.01.2019

Автор: Завідуюча бібліотекою Надія Дятел