Ковельський професійний ліцей

euroclub
Практичний психолог

Ділова поїздка до Німеччини в рамках проекту «Партнерство в сфері професійно-технічної освіти в Україні»


з 12 по 18 лютого в рамках проекту «Партнерство в сфері професійно-технічної освіти в Україні»  відбулась ділова поїздка до Німеччини з метою вивчення досвіду у сфері професійно-технічної освіти.  Делегація складалася з представників органів влади Волинської та Львівської облдержадміністрації, працівників ПТНЗ Волині та м.Львова, а також представників роботодавців. В рамках поїздки делегацією було відвідано навчальні центри компаній Siemens та SKF в містах Нюрнберґ та та Швайнфурт, на яких здавна застосовується дуальна форма навчання, а також Центр професійної перепідготовки  безробітного населення bbwgGmbH. В ході зустрічей українська сторона ознайомилася з матеріально-технічним, кадровим та навчально-методичним забезпеченням професій.

Великий інтерес в представників української сторони викликали робочі місця навчальних центрів, де здійснюється підготовка учнів, та система відпрацювання навиків трудових прийомів на цих робочих місцях. директорові нашого ліцею Сергію Антонюку навіть випала нагода провести прийом зварювання деталей на зварювальному тренажері у віртуальному середовищі.

Не менш цікаві враження представники делегації отримали після відвідування Всесвітньої виставки з питань освіти «Didacta» у м. Штутґарт, на якій особливе зацікалення викликала експозиція навчального обладнання, стендів, тренажерів, інструментів та підручників для потреб професійно-технічних навчальних закладів.

На завершення поїздки в м. Мюнхені відбулася зустріч з керівництвом відділу професійної освіти Державного Міністерства освіти та культу, науки та мистецтва Землі Баварія. Під час цієї зустрічі детально розглянута система організації професійного навчання у Німеччині, особливості фінансування, формування контингенту навчальних закладів, а також підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Оскільки Ковельський професійний ліцей  приймає участь у вищезгаданому Українсько-німецькому проекті, то адміністрація закладу запрошує всіх бажаючих випускників шкіл 11 класів прийняти участь в конкурсі з відбору учнів на навчання в 2017 році за професією «Електрогазозварник», навчання якої буде здійснюватись за експериментальним планом і програмою в рамках цього Європейського проекту.

Дата: 21.02.2017

Автор: майстер в/н
з професії «Електрогазозварник»
Зінчук О.А.