Ковельський професійний ліцей

euroclub
Практичний психолог

Ремесло на плечах не висить і хліба не просить, а хліб дає


З 6 по 10 лютого в ліцеї пройшов тиждень групи №23 що навчається за професією «кравець;вишивальник». Протягом тижня учнями групи було проведено тематичну ліцейну лінійку «Ремесло на плечах не висить і хліба не просить, а хліб дає» та просвітницький захід «Україна і мода», а також випущено інформаційний вісник з професії.

Кожна професія висуває певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей людини. Професія кравця та вишивальника за класифікацією Климова, може бути віднесена до професій типу "людина – художній образ" і "людина – людина".

Для будь-якої професії художнього профілю важливими вважаються природні нахили до творчої діяльності, у її представників повинен бути постійний інтерес до нового, здатність легко відмовлятися від стереотипів, звичного способу мислення, шукати нові варіанти, нові шляхи вирішення задач.

Крім того, до професійно важливих якостей для професій типу "людина – художній образ" можна віднести наявність добре розвинутої уяви, образною мислення, наглядно-образної пам'яті, зорового сприйняття, розвинутого окоміру і нормального кольоросприймання, розвинутого художнього смаку.

У кравця та вишивальника повинні переважати наочно-образна пам'ять – запам'ятовування деталей виготовлюваних виробів, хімічних, фізичних і механічних властивостей оброблюваних виробів, просторового співвідношення частин і деталей тощо, наочно-дійове, наочно-образне мислення та просторова уява.

Успішному  виконанню  роботи  сприяють  такі  якості  особистості: 

  • несприйнятливість до перешкод, що проявляється у здатності зберігати зосередженість  в умовах дії різних перешкод; 
  • витривалість  (психічна і фізична);
  • кравцеві необхідна висока працездатність, терпіння, посидючість, вміння протистояти втомі в умовах монотонності і одноманітності виконуваних робочих рухів; 
  • швидкий темп професійних дій відповідно до ритму конвеєра; 
  • урівноваженість  - якість, що передбачає зібраність і  витримку, дозволяє встановити рівномірний темп роботи;
  • працелюбність, добросовісність, чесність, акуратність, ретельність.

Крім того, у кравця;вишивальника має бути добре розвинутий естетичний смак і почуття прекрасного.

 

В усі часи у суспільстві панували певні погляди, смаки, художнє уявлення про одяг. І все це пов'язано з професією кравця. Вона є однією із найдавнішніх і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. Результатом праці кравця є одяг: жіночий, чоловічий, дитячий, зимовий, літній і демісезонний, верхній і легкий.

Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Професія кравця швейного виробництва дає великі можливості для розвитку різних здібностей: нахил до малювання, техніки .

Професія вишивальника є невід’ємним доповненням професії кравець, адже покупцям одягу і інших швейних виробів хочеться бути оригінальними, неповторними і стильними.

Тому професія «кравець;вишивальник» перспективна і при гарних навичках забезпечить успіх і матеріальний достаток.  Кваліфіковані робітники з професії  мають можливість займатися індивідуальним бізнесом або можливість працювати в колективах легкої промисловості області, країни. 

Дата: 10.02.2017

Автор: Класний керівник 23 групи
Антощук Олена Петрівна