Ковельський професійний ліцей

euroclub
Практичний психолог

Він жив задля України
Виставка - ювілей


«… щаслива, праведна людина, що в радості й горі
будує слово своєї землі».

Борис Харчук

13 вересня – 90 років від дня народження українського письменника Бориса Харчука. Він прожив лише 57 років, з яких 30 років присвятив літературній ниві – це був шлях чесного та мужнього письменника. Борис Микитович із когорти тих, хто наближав національне відродження. Усе своє життя й творчість письменник віддав цій благородній і нелегкій справі, відтворюючи в романах, повістях, оповіданнях народний біль і жадання справжньої волі. Він боровся за ідеали своєї нації та за рідну мову, знавцем якої був. Борис Харчук займає достойне місце в історії української літератури як автор творів, в яких реалістично відтворено історію, побут та духовне життя українського села.

Борис Харчук був першим редактором популярного журналу «Малятко». Його дебютний твір – автобіографічна повість «Йосип з гроша здачі» (1957). Він - автор роману «Волинь» у 2 – х томах і 4 – х книгах. У цьому творі Борис Харчук подав історію Волині з 20 – 30 –х років ХХ ст. і до кінця Другої світової війни. Він автор романів «Майдан», «Хліб насущний» , «Кревняки» та численних повістей і оповідань.

Його твори живуть, спонукають глибше замислитись над життям. Яких би тем не торкався письменник, його завжди хвилювали вічні істини добра, справедливості, свободи, совісті, любові.

З творчістю письменника Бориса Харчука ознайомить виставка – ювілей «Він жив задля України», яка представлена в бібліотеці.

Дата: 10.09.2021

Автор: Бібліотекар Людмила Рихлюк